GSM operatorlerinden farklı zamanlarda lınmış hatlar numaraları çok biliniyor veya özel numaralar kombinasyonu olduğundan vazgeçilmez oluyor ya da şahsi hat yanınd aşirket hattı geldiğinde iki telefon taşımak yerine çift hatlı telefon tercihi ön plana çıkıyor. 
Birde telefon üreticilerinin işletim sistemlerine verdiği güncellik desteği var. Android One telefonlar için güncelleme derdi yok. Google tarafından yapılan değişiklikler aynı şekilde hemen geliyor. Ancak diğer markalarda biraz geriden takip söz konusu. 
Huawei Ascend G7 aldım geçen yıl. Güncelleme 1 yıl sonra geldi. Android 5.1.1 sürümüne anca çıktı. Oda ilk çıktığında problemliydi. Tam yoluna oturması 1.5 yılı aldı. Telefondan memnun olmama rağmen yazılım desteğinin çok yavaş olmasından dolayı artık tercih dışı bir marka oldu. Huawei alt yapı ve network ürünlerinde çok başarılı ancak telefonda çok pasif kaldığı aşikar.
General Mobile One kullananların güncelleme ve performasta sıkıntı yaşamadıklarını gördüm. İncemelerimde şarj, donanım ve uygulama kullanımlarında çok seri olduklarını, donma ve yavaşlık yaşamadıklarını gördüm. Benim için yerli marka kullanımı çok önemli olduğundan ve bunuda yeni öğrendiğimden pusulamı General Mobile GM 5 Plus telefona çevirdim.

General Mobile GM 5 Plus satışı başlamasını bekliyorum. Bugün itibari ile ön siparişler açılmış ancak teslimat konusunda mayıs ayı ilk haftasını beklenecek gibi görünüyor.

Güncel yazılım, güçlü donanım ve çift hat desteğinin yanında uygun fiyatı ile tercih ediyoruz. Aynı özelliklerde diğer markalar iki katı fiyata almak isteyenleri elbette saygıyla izliyoruz 🙂

Tek eksik yanı parmak izi okuyucu olmaması. Bunun dışında herşeyiyle güncel ve tam özellikli telefon. Hele 13MP ön kamerası bir adım öne taşıyor. 

Cihazın teknik özellikleri:
– 5.5 inç FHD ekran
– 2.5D Corning Gorilla Glass 4 koruma teknolojisi
– Arkada f2.0 açıklık oranlı + çift flash ışıklı 13MP kamera
– Önde flash ışıklı 13MP selfie – özçekim kamerası
– Snapdragon 617 – MSM8952 64bit 8 Çekirdek işlemci
– 4.5G, LTE-A, CAT 7 bağlantı teknolojileri
– USB Type-C
– 3GB RAM
– 32GB dahili depolama + 128GB’a kadar microSD desteği
– Qualcomm Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisi
– 3100MAh pil
– Android Marshmallow 6.0.1

Yerli malı, yurdum mali hep onu kullanmalı mottosuyla General Mobile markasını desteklemeyi öneriyorum. Her ne kadar bir çok parça yurt dışından gelsede satış karı (önemli olan) ülkemizde kalıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir